Imię:

*

Nazwisko:

*

Pesel:

*

Numer PKK:


Miejscowość:

*

Kod pocztowy:

*

Ulica:

*

Nr domu/mieszkania:

*


Telefon stacjonarny:
Telefon komórkowy:

*

e-mail:

*


Rodzaj:

*

Seria i nr:

*

Wydany dnia:

*

/ / (dzień/miesiąc/rok)
Wydany przez:

*

Student/Uczeń:

Wybrany rodzaj kursu:

*

Termin kursu:

Skąd o nas wiesz?
Uwagi:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 z 1997 roku z późniejszymi zmianami).
Akceptuje Regulamin Ośrodka Szkolenia Kierowców "AUTO-STOP"
Nowe przepisy dotyczące młodych kierowców odroczone!
2016-12-06

To, że CEPIK2.0 nie będzie gotowy z początkiem stycznia, a co za tym idzie - kolejny raz odroczone zostaną przepisy dotyczące...

Auto-Stop nauka jazdy wrocław, szkoła jazdy wrocław, prawo jazdy wrocław

To, że CEPIK2.0 nie będzie gotowy z początkiem stycznia, a co za tym idzie - kolejny raz odroczone zostaną przepisy dotyczące młodych stażem kierowców - wiadomo oficjalnie od kilku tygodni. Już wówczas podawano nowe terminy i mówiło się o opóźnieniu półrocznym. Później o rocznym. Dziś już wiadomo, że zwłoka wyniesie aż półtora roku i zmiany nie wejdą w życie wcześniej, jak 4 czerwca... 2018 roku!

Scenariusz ten potwierdził Senat, który procedował odsunięcie w czasie "inicjacji" systemu CEPIK2.0. Członkowie izby wyższej parlamentu jednogłośnie (spośród 79 głosujących senatorów wszyscy byli "za") opowiedzieli się za opóźnieniem aż do 4 czerwca 2018 roku.

Uzasadniano ten termin jako optymalny, jeśli chodzi o przełączenie na CEPiK 2.0, bowiem będzie to poniedziałek 4 czerwca 2018 r. Podnoszono, że dzięki temu terminowi będzie możliwe przeprowadzenie produkcyjnego uruchomienia systemu podczas poprzedzającego długiego weekendu (w czwartek 31 maja 2018 r. przypada Boże Ciało).

Oficjalnie zatem można powiedzieć, że idące za wdrożeniem systemu CEPIK2.0 przepisy dotyczące młodych stażem kierowców wejdą w życie najwcześniej dokładnie za 19 miesięcy. Chodzi o szereg ograniczeń dla młodych adeptów kierownicy: okres próbny, w którym za dwa wykroczenia okres ten zostanie wydłużany, za kolejne dwie przewiny uprawnienia będą mogły być cofnięte; w pierwszych dwóch latach posiadania prawa jazdy nie będzie można podejmować pracy jako kierowca (nawet jako kurier, doręczyciel pizzy, miejski dostawca towarów itp.) a na pojazdach kierowanych przez młodych kierowców umieszczany będzie musiał być zielony listek.

Wobec takich kierowców będą obowiązywały także dodatkowe ograniczenia prędkości poza obszarem zabudowanym (w tym na drogach ekspresowych i autostradach). I w końcu młodzi kierowcy między 4 a 8 miesiącem posiadania prawa jazdy będą zobowiązani do odbycia szkoleń teoretycznych i praktycznych (z wykorzystaniem płyt poślizgowych) w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy.

 

 

 

Źródło: www.portalnaukijazdy.pl

NASI PARTNERZY: