Imię:

*

Nazwisko:

*

Pesel:

*

Numer PKK:


Miejscowość:

*

Kod pocztowy:

*

Ulica:

*

Nr domu/mieszkania:

*


Telefon stacjonarny:
Telefon komórkowy:

*

e-mail:

*


Rodzaj:

*

Seria i nr:

*

Wydany dnia:

*

/ / (dzień/miesiąc/rok)
Wydany przez:

*

Student/Uczeń:

Wybrany rodzaj kursu:

*

Termin kursu:

Skąd o nas wiesz?
Uwagi:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 z 1997 roku z późniejszymi zmianami).
Akceptuje Regulamin Ośrodka Szkolenia Kierowców "AUTO-STOP"
Posypią się mandaty za "strzałkę"
2017-02-07

Jest przepis, który większość kierowców notorycznie łamie przy jednoczesnym pobłażaniu policji na to wykroczenie. A nie brakuje opinii, że gdyby...

Auto-Stop nauka jazdy wrocław, szkoła jazdy wrocław, prawo jazdy wrocław

Jest przepis, który większość kierowców notorycznie łamie przy jednoczesnym pobłażaniu policji na to wykroczenie. A nie brakuje opinii, że gdyby mundurowi sumiennie zaczęli karać za każdy taki przypadek, budżet państwa (pośrednio, by pieniądze te trafiają do samorządów) byłby bogaty. A chodzi o niestosowanie się do zasad przy warunkowym skręcie, na przykład w

Wśród kierowców doświadczonych nie brakuje takich, którzy nawet nie wiedzą, że zanim skręcimy w prawo przy czerwonym sygnale świetlnym i dodatkowo zielonej strzałce (na przykład w prawo) mamy absolutny obowiązek zatrzymać się PRZED sygnalizatorem. Wśród kierowców "młodszej daty" wiedza o obowiązku jest, bowiem byli na to uczulani na niedawnych kursach prawa jazdy, z kolei na egzaminie niezastosowanie się do tych zasad skutkuje od razu wynikiem negatywnym. Mimo świadomości łamania przepisów, w większości - po uzyskaniu uprawnień - o zasadach tych zapominają.

Oczywiście wśród przeciwników stosowania się do zasad nie brakuje też opinii, że przepisy te są po prostu głupie. Zatrzymać się należy przed sygnalizatorem, a tym samym najczęściej także przed przejściem dla pieszych, nawet, gdy nikogo na pasach nie ma. Po czym można ruszyć i dopiero za sygnalizatorem upewniamy się (już bez obowiązku zatrzymania) o możliwości kontynuowania skrętu w drogę poprzeczną z pierwszeństwem przejazdu. Mimo to przepis to przepis i nie ma co oceniać sensu jego istnienia czy stosowania, to jednak żadną tajemnicą jest fakt, że policja wobec łamiących te zasady jest bardzo wyrozumiała. A przynajmniej dotąd była, bo coś w tej kwestii zaczyna się zmieniać - przynajmniej w Łodzi. Niewykluczone jednak, że mundurowi będą mieli wyczulone oko w całej Polsce, a bloczki mandatowe nie nadążą się drukować.

Właśnie od 1 utg ruszyła łódzka akcja bezwględnego karania kierowców, którzy wjechali za sygnalizator przy czerwonym świetle wespół z zieloną strzałką warunkowego skrętu BEZ ZATRZYMANIA PRZED SYGNALIZATOREM. W miasto wyruszyły załogi zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach, których celem jest "wyłapanie" naruszeń i ukaranie kierowców. Na efekty działań stróżów prawa trzeba jeszcze poczekać, jak również na to, czy sumienność karania niestosujących się do przepisów kierowców przełoży się na cały kraj z takim nastawieniem, jak to w Łodzi, gdzie podobne akcje mają być cykliczne.

 

Źródło: Portal Nauki Jazdy

NASI PARTNERZY: